Čínu zasáhly další protesty, tentokrát na východě země

Proti demonstrantům požadujícím lepší pracovní podmínky zasáhly na východě Číny stovky policistů. Podle Střediska na ochranu lidských práv v Číně bylo zadrženo na 30 osob. Bezpečnostní síly mezitím pokračují v zatýkání stovek lidí na jihozápadě Číny, kde před měsícem na 30 tisíc obyvatel zaútočilo na vládní i policejní budovy. Místní úřady totiž podle nich záměrně nevyšetřovaly smrt mladé dívky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Protesty v městě Kchan-men v provincii Če-ťiang trvaly tři dny. Jejich příčinou bylo podle dělníků přicházejících do bohatších oblastí na východě země za prací špatné zacházení policistů s jedním z nich. Na místo byly přivolány posily, které nastolily pořádek.

Čína také potvrdila, že v jihozápadní provincii Kuej-čou pokračuje zatýkání za účast na jednom z největších masových protestů v letošním roce. Policisté za vypalování a ničení majetku pozatýkala sto lidí, z nichž na 40 prý bylo členy zločineckých gangů. Vyšetřováno je navíc dalších téměř 600 osob.

Nepokoje vypukly na konci června poté, co byla v řece objevena mrtvá 17letá dívka. A policisté se údajně snažili utajit, že byla zavražděna synovcem místního funkcionáře.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme