Čínu znovu postihlo ničivé zemětřesení

Počet obětí zemětřesení na severozápadě Číny dosáhl 25, dalších téměř 400 osob je zraněno. Otřesy o síle 6,1 stupně Richterovy škály zasáhly provincie S´-čuan a zničily či poškodily také na sto tisíc domů. Záchranné práce ztěžuje silný déšť a také těžko přístupný terén. Právě provincii S´-čuan letos v květnu postihlo jedno z nejsilnějších zemětřesení v historii Číny a vyžádalo si na 90 tisíc mrtvých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakázané město v Pekingu | Foto: Robert Mikoláš

Přírodní katastrofa připravila o střechu nad hlavou přes 440 tisíc lidí, mnozí nyní hledají útočiště v městech, která nebyla tak postižena. Jen v obci Pchan-č'-chua nacházející se 50 kilometrů od epicentra otřesů se desítky hlavně dětí a starších osob tísní na hřišti místní základní školy.

Úřady v S´-čuanu i v sousední provincii Jün-nan, odkud jsou také hlášeny oběti, už poslaly do postižených míst tisíce stanů a dek, do oblasti míří i záchranné týmy. Stejně jako při katastrofálním zemětřesení letos v květnu bylo i nyní zničeno velké množství škol, a to více než 650.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme