Církev by měla požádat homosexuály o odpuštění, řekl papež František

Církev by se podle papeže Františka měla omluvit homosexuálům za to, jak se k nim chovala. Papež to řekl v rozhovoru s novináři při návratu z návštěvy Arménie. Dodal, že církev by měla požádat o odpuštění i za to, jak jednala se ženami a jak přivírala oči nad dětskou prací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Zdroj: Reuters

Katolická církev učí, že homosexuální sklony nejsou hříchem, ale styk mezi osobami stejného pohlaví už ano, a že by homosexuálové měli žít cudně.

Papež František je ale v této otázce považován za liberálnějšího než jeho předchůdci. Za to ho kritizují konzervativní katolíci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření papeže o homosexuálech okomentoval sekretář České biskupské konference Tomáš Holub

Podle generálního sekretáře České biskupské konference Tomáše Holuba papež František vyjádřil to, co je symbolem jeho pontifikátu.

„Papež jasně řekl, že nejde o to změnit oficiální přístup k homosexuálům, ale že jde o to naplňovat to, co v katechismu katolické církve o vztahu a nediskriminaci je zcela jasně napsáno. To znamená vtělit do reálného chování to, co je jednoznačně učením katolické církve,“ uvedl Holub.

V rozhovoru s novináři na palubě papežského leteckého speciálu nezůstalo stranou ani téma brexitu. Papež varoval před separatistickými tendencemi a „balkanizací“ Evropy. Uznal současně, že Evropská unie má mnoho problémů a je třeba ji reformovat.

Papež František | Foto: Český rozhlas

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme