Církev v Polsku proti potratům i registrovanému partnerství

Polští biskupové jsou proti zmírnění podmínek provádění interrupcí a proti registrovanému partnerství. Reagovali tak na informace polských médií, že poslanci vládnoucího Svazu demokratické levice připravují návrhy zákonů o právu na umělé přerušení těhotenství a o soužití osob stejného pohlaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

batole | Foto: Comstock Images

Polský primas kardinál Józef Glemp před zasedáním biskupské konference prohlásil, že nejde o rozpoutání žádné náboženské války. Světonázorový spor mezi levicí a církví ohledně liberalizace podmínek interrupcí totiž stále trvá. Podle něj je ale interrupce zabitím lidské bytosti bez soudu. Považuje ji proto za velmi těžký zločin. Podle poslaneckého návrhu zákona by o zákroku rozhodovala až do třetího měsíce těhotenství sama žena.

Primas Glemp se vyjádřil také k projektu zákona o registrovaném partnerství, který by měli levicoví poslanci předložit v Sejmu ještě do konce října. Podle kardinála jsou homosexuální svazky v rozporu s lidskou přirozeností: "Nesnáším zkrátka, když se muži líbají. Mám možná starosvětskou povahu, ale je to tak," uvedl polský primas.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme