Církev v Polsku zahajuje kampaň proti umělému oplodnění

V Polsku se rozjíždí rozsáhlá mediální kampaň proti umělému oplodnění. Do boje vytáhla polská katolická církev. Tvrdí, že k dítěti se nemá přistupovat jako k předmětu, který se dá koupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Embryo | Foto: www.prolife.cz

Umělé oplodnění je nemorální, odporuje církevním hodnotám a mělo by být zakázané - tak vyhrocenou mediální ofenzivu rozjíždí v Polsku sedm katolických deníků a časopisů. Spojily své síly a chtějí tlačit na poslance, aby přijali zákon, který umělé oplodnění zakáže.

Součástí médií bude také speciální příloha vysvětlující kritický postoj církve, dostane ji také každý zákonodárce. Letos v září už polský Sejm sice odmítl zákaz mimoděložního oplodnění, ale církev proti verdiktu ostře protestuje.

Zhruba patnáct procent párů v Polsku má problémy s početím dítěte, léčením tohoto problému se zabývá zhruba padesát klinik v zemi. Polské zdravotnictví ale metodu umělého oplodnění pacientům nehradí.

Petr Vavrouška, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme