Cizinci objevení v Albánii nejsou pohřešovaní Češi

Tři cizinci objevení v severní Albánii nejsou pohřešovaní čeští studenti. V horské osadě Dukagjin byli nalezeni dva Němci a Angličanka. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil dnes původně s odvoláním na informace českého velvyslanectví v Tiraně oznámil, že česká trojice byla objevena živa a zdráva. Jak k omylu došlo, objasnila tajemnice českého velvyslanectví v Tiraně Petra Toufarová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Podle oficiálního stanoviska albánského ministerstva vnitra jsme obdrželi informaci, že tři pohřešovaní čeští studenti byli nalezeni v inkriminované oblasti živí. Odtud byla zpráva zastupitelského úřadu, kterou jsme oficiálně předali do České republiky. Náměstek policejního ředitele ve Skadaru osobně s třemi cizinci hovořil avšak nepotvrdil totožnost českých občanů. Toufarová upozornila, že se jedná o zaostalou část Albánie, kde lidé ne vždy dobře zvládají i vlastní mateřský jazyk.

Hledání českých studentů, kteří jsou postrádáni již přes dva měsíce, pokračuje. Nadále se ho účastní český záchranný tým, který do Albánie koncem minulého týdne vyslali z České republiky příbuzní a přátelé pohřešovaných.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme