Cizinci v Británii budou muset od dubna za neakutní péči v nemocnicích zaplatit předem

Cizinci, kteří nežijí ve Spojeném království, budou nově za neakutní péči v britských nemocnicích muset zaplatit předem. Nové opatření londýnské vlády má začít platit od dubna. Podle kritiků to pro beztak přetížené nemocnice přinese obrovskou administrativní zátěž.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, Bart Heird

Kabinet Theresy Mayové si od novinky slibuje, že přinese ostrovnímu zdravotnictví ročně 500 milionů liber, v přepočtu asi 15,5 miliardy korun.

V praxi má novinka vypadat tak, že všichni pacienti bez výjimky budou muset ukázat dva průkazy totožnosti. Ti cizinci, kteří nežijí trvale ve Spojeném království a nebudou schopni prokázat, že mají nárok na využívání bezplatného zdravotnictví NHS, budou muset za neakutní péči zaplatit předem.

Neodkladné péče se nové opatření netýká. Ministerstvo zdravotnictví si představuje, že personál nemocnic bude mít u sebe přenosné platební terminály. Každá nemocnice si ale bude moct vymyslet vlastní systém. Má vzniknout také britská databáze zahraničních pacientů, kteří na bezplatnou péči nemají nárok.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme