Vůdce brazilského gangu, který se pokusil utéct z vězení v převleku za dceru, se oběsil v cele

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silvu, který se před několika dny pokusil utéct z vězení převlečený za dceru, v úterý našli mrtvého v cele. Vězeň se podle úřadů v Riu de Janeiru oběsil. Informovala o tom agentura Reuters. Zločinec byl také známý pod přezdívku Mrňous.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usvědčený dvaačtyřicetiletý dealer se v sobotu pokusil utéct z vězení. Nasadil si latexovou masku a černou paruku, oblékl si dámské oblečení a při odchodu z věznice se vydával za svou dceru, která ho přišla navštívit. Tu chtěl pravděpodobně v budově nechat.

VIDEO: Vůdce brazilského gangu se pokusil utéct z vězení převlečený za vlastní dceru

Číst článek

Nakonec ho prozradila nervozita. Na videu, které natočili zaměstnanci věznice, je vidět, jak si zločinec pomalu sundává jednotlivé části převleku.

V úterý ale zaměstnanci věznice v Riu de Janeiru uvedli, že Silva byl nalezen mrtvý ve své cele v přísně střeženém státním vězeňském komplexu Bangu, píše agentura Reuters.

„Zdá se, že se oběsil na prostěradle,“ ohlásilo vedení věznice v prohlášení s tím, že už zahájilo vyšetřování.

Brazílie se dlouhodobě potýká s problémy s násilím v přeplněném vězeňském systému, který je třetí největší na světě, připomněla v souvislosti s kauzou agentura Reuters. Za poslední tři dekády stoupl počet uvězněných osob v Brazílii osmkrát na zhruba 750 000 lidí.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme