Členové americké posádky přiletěli na Havaj

Posádka amerického průzkumného letounu, kterou více než týden zadržovaly čínské úřady, přiletěla do Honolulu na vojenskou základnu Spojených států. Po dvoudenní přestávce, během které vojáci podstoupí zdravotní prohlídku, odletí domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Olga Krupauerová, posádku kromě zdravotní prohlídky čeká také výslech před vyšetřovateli Pentagonu. Americké ministerstvo obrany chce zjistit všechny detaily srážky svého průzkumného letounu s čínskou stíhačkou. O víkendu se členové posádky vrátí ke svým rodinám na základnu průzkumných letounů EP 3 nedaleko Seattlu. Letadlo, se kterým posádka nouzově přistála na ostrově Chaj-nan, zůstává na čínském území. O jeho vydání budou obě strany jednat příští týden. Poradkyně Bílého domu pro národní bezpečnost zdůraznila, že Spojené státy nehodlají zastavit průzkumné lety, jak to požaduje Čína.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme