Členové jedné z nejbohatších švýcarských rodin půjdou do vězení. Vykořisťovali indické služebnictvo

Několikaleté tresty vězení dostali v pátek od švýcarského soudu členové jedné z nejbohatších rodin v zemi za to, že vykořisťovali své indické služebnictvo. Informuje o tom agentura AFP.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všem původně hrozilo ještě tvrdší potrestání, ale soud rodinu nakonec neshledal vinnými z obchodu s lidmi

Všem původně hrozilo ještě tvrdší potrestání, ale soud rodinu nakonec neshledal vinnými z obchodu s lidmi | Zdroj: Profimedia

Hlava rodiny, Prakash Hinduja, který má i švýcarské občanství, a jeho manželka Kamal byli odsouzeni k odnětí svobody ve výši čtyř a půl roku, jejich syn se snachou dostali čtyřleté tresty.

Vykořisťování či nucená prostituce. Policie navrhuje obžalobu šesti lidí v případu moderního otroctví

Číst článek

Všem původně hrozilo ještě tvrdší potrestání, ale soud je nakonec neshledal vinnými z obchodu s lidmi.

Hindujaovým, kteří podle britských médií vlastní majetek v hodnotě asi 37 miliard liber (přes bilion korun), patří vila v obci Cologny v sousedství Ženevy, do níž podle obžaloby dováželi sloužící z Indie, kterým však zabavili cestovní pasy a z usedlosti jim dovolovali odcházet jen v omezené míře.

Navíc, jak informoval server BBC News, služebnictvo pracovalo i 18 hodin denně za v přepočtu pouhých sedm liber (206 korun). Podle prokuratury tak rodina dávala více za péči o svého psa než na platy personálu.

Rodina popírala, že by se dopustila čehokoliv nezákonného. Právníci Hindujaových, kteří se v pátek k soudu nedostavili, dali najevo, že se odvolají.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme