Členové výboru pro tajné služby nevěří, že by Obama nařídil odposlouchávání Trumpa

Nejvyšší členové výboru pro tajné služby americké Sněmovny reprezentantů nevěří, že bývalý prezident Barack Obama nechal odposlouchávat před loňskými volbami Donalda Trumpa. Podle agentury Reuters oba lídři výboru, republikán Devin Nunes a demokrat Adam Schiff, rovněž očekávají, že ministerstvo spravedlnosti předloží důkazy pro Trumpova tvrzení do pondělka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jmenovka prezidenta Donalda Trumpa | Zdroj: Reuters

"Nemáme o tom žádné důkazy, a abych řekl pravdu, soudě podle lidí, s nimiž jsem v minulém týdnu mluvil, nevěřím, že Trumpovu kancelář někdo odposlouchával," řekl ve středu Nunes na tiskové konferenci. Zopakoval, že doufá v předložení důkazů do pondělí.

Prezident Trump před necelými dvěma týdny bez předložení důkazů obvinil svého předchůdce v nejvyšším úřadu, že během loňské volební kampaně nařídil odposlechy v Trumpově kanceláři. Obama obvinění odmítl. Absenci důkazů v pondělí připustila i Trumpova poradkyně Kellyanne Conwayová v rozhovoru s televizí ABC.

Výbor Sněmovny reprezentantů pro tajné služby o víkendu vyzval vládu, aby do 20. března předložila důkazy, které by Trumpovo obvinění potvrzovaly. Ministerstvo spravedlnosti posléze požádalo o více času, aby mohlo žádost výboru prostudovat a zjistit, zda nějaké dokumenty potvrzující obvinění existují. Trump v úterý prohlásil, že si je "naprosto jistý", že ministerstvo spravedlnosti důkazy najde.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme