Členství v unii přináší hlavně výhody, myslí si 45 procent Němců

Němci hodnotí Evropskou unii nejlépe v historii. Vyplývá z průzkumu televize ZDF Politbarometer, který probíhal souběžně s britským referendem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Bundestagu

Budova Bundestagu | Foto: flickr.com, CC BY-SA 2.0, Herman

Pětačtyřicet procent dotázaných uvedlo, že členství Německa v unii přináší zemi hlavně výhody. Podle televize, která si průzkum nechala zpracovat, si to myslí nejvíce lidí v historii.

Skupina s tímto názorem je dokonce početnější než ti, kteří tvrdí, že výhody a nevýhody členství v unii jsou vyvážené. Podle průzkumu si to myslím 38 procent Němců. Jen nevýhody členství v unii spatřuje jen 14 procent lidí.

Brexit by mohl ohrozit projekt sjednocené Evropy, strachuje se Německo

Číst článek

Němci podle průzkumu také věří, že odchod Spojeného království z osmadvacítky nebude znamenat rozpad unie. Skeptičtí jsou ale k prohlubování evropské integrace v blízké budoucnosti.

Třetina lidí se domnívá, že v nejbližší době vzroste míra nezávislosti jednotlivých států na Bruselu. Naopak jen podle 16 procent Němců se evropská integrace v následujících deseti letech prohloubí.

Podle průzkumu si 56 procent Němců myslí, že brexit na německé ekonomice nezanechá mimořádně závažné dopady.

ČRo, Lenka Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme