Clinton bude jednat s Barakem a Arafatem

Izraelský premiér Ehud Barak by se měl sejít s americkým prezidentem Billem Clintonem ve Washingtonu příští neděli. Prezident Clinton pozval Baraka a palestinského předáka Jásira Arafata do Washingtonu k jednáním o obnovení mírového procesu na Blízkém východě. Jeho schůzka s Arafatem bude ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvedl Barakův poradce Danny Jatom, židovský stát očekává, že Clinton přizná odpovědnost Palestinců za současnou situaci. Arafat podle něho musí dokázat, že je připraven vynutit si rozhodněji plnění závěrů ze summitu v Šarm aš-Šajchu, které předpokládají ukončení násilí. „Dosavadní výsledky nečiní dojem, že Palestinci činí maximum, aby situaci stabilizovali, dodal Jatom.

Z pásma Gazy i západního břehu Jordánu byly i dnes hlášeny střety Palestinců s izraelskými vojáky. Od 28. září, kdy násilí začalo, přišlo podle bilance AFP o život 178 osob. Agentura Reuters uvádí 171 obětí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme