Clinton i po odchodu z Bílého domu budí skandály

Pod tlakem hrozícího skandálu bývalý prezident Bill Clinton oznámil, že hodlá zaplatit polovinu darů příznivců, které si odnesl z Bílého domu. Clinton navíc čelí ostré kritice kvůli prezidentským milostím, které udělil těsně před odchodem z úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skandály pronásledují manžele Clintonovy i po odchodu z Washingtonu. Největší kritice je podrobeno množství darů, které si Clintonovi vzali do svého nového domova v newyorském Chapaqua. Clintonovi oznámili, že zaplatí téměř polovinu darů, jejichž celková hodnota se odhaduje na 190 tisíc dolarů. Nejkontroverznější položkou jsou dva konferenční stolky v hodnotě téměř 8 tisíc dolarů od demokratické stoupenkyně Dennis Rischové, jejíž bývalý manžel Mark Risch, který se skrývá v Švýcarsku, dostal od Clintona prezidentskou milost. Veřejnost pobouřil i záměr Billa Clintona pronajmout si za peníze daňových poplatníků na Manhattanu kancelářské apartmá za 700 tisíc dolarů ročně. Clinton nakonec oznámil, že téměř polovinu nákladů na nájem bude hradit jeho nadace. Bývalí američtí prezidenti mají kromě penze nárok i na kancelářské prostory.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme