Clinton jednal s Arafatem

Na pozadí dnešního incidentu, při kterém byl zabit jeden ze členů palestinské odbojové organizace Fatah, začala ve Washingtonu schůzka amerického prezidenta Billa Clintona s palestinským předákem Jásirem Arafatem. Oba zachmuření politici, spolu navzájem nemluvili ani se na sebe nepodívali, když na počátku schůzky pózovali pro fotografy v Oválné pracovně Bílého domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Také americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová jen studovala knihu. Arafat měl podle očekávání předložit Clintonovi požadavek na vyslání mírových sil OSN, které by měly vzájemně oddělovat a chránit izraelské vojáky a Palestince na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy.

Tato idea však podle vyjádření Washingtonu není s ohledem na izraelskou opozici životaschopná. Podle izraelského vyslance při OSN v New Yorku se ale palestinský vůdce chystá zítra osobně požádat o vyslání ochranných sil přímo Radu bezpečnosti OSN.

Před příletem do Washingtonu se Arafat zastavil v Londýně, kde vyzval mezinárodní společenství k podpoře proti „vojenské agresi“ Izraele a tomu, co nazývá obléháním palestinských měst.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme