Clinton jednal s Arafatem

Na pozadí dnešního incidentu, při kterém byl zabit jeden ze členů palestinské odbojové organizace Fatah, začala ve Washingtonu schůzka amerického prezidenta Billa Clintona s palestinským předákem Jásirem Arafatem. Oba zachmuření politici, spolu navzájem nemluvili ani se na sebe nepodívali, když na počátku schůzky pózovali pro fotografy v Oválné pracovně Bílého domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová jen studovala knihu. Arafat měl podle očekávání předložit Clintonovi požadavek na vyslání mírových sil OSN, které by měly vzájemně oddělovat a chránit izraelské vojáky a Palestince na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy.

Tato idea však podle vyjádření Washingtonu není s ohledem na izraelskou opozici životaschopná. Podle izraelského vyslance při OSN v New Yorku se ale palestinský vůdce chystá zítra osobně požádat o vyslání ochranných sil přímo Radu bezpečnosti OSN.

Před příletem do Washingtonu se Arafat zastavil v Londýně, kde vyzval mezinárodní společenství k podpoře proti „vojenské agresi“ Izraele a tomu, co nazývá obléháním palestinských měst.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme