Clinton ocenil oběti vietnamské války

Americký prezident Bill Clinton dnes při příležitosti návštěvy Hanojské národní univerzity vzdal hold všem obětem vietnamské války. Píše to agentura AFP. Clinton se prý v proslovu zmínil o neuvěřitelné oběti „tří miliónů odvážných vietnamských vojáků a civilistů“, kteří zaplatili konflikt životem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Clinton dále řekl, že někteří vietnamští veteráni věří, že druhá strana pomníku ve Washingtonu, na kterém jsou vyrytá jména 58 tisíc amerických vojáků zahynuvších ve válce, patří právě vietnamským obětem. Přestože prezident nezašel až k vyslovení omluvy za Spojené státy, které se angažovaly v této válce, snažil se podle agentury Reuters o vstřícný krok uznáním velikosti utrpení, kterému bylo obyvatelstvo Vietnamu vystaveno.

Poděkoval vietnamské administrativě za spolupráci při pátrání po ostatcích amerických vojáků padlých ve Vietnamu a při jejich repatriaci. Dodal, že to přispívá k zlepšování vzájemných vztahů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme