Clinton vyzývá k míru na Blízkém východě

Americký prezident Bill Clinton dnes odsoudil nové násilí na Blízkém východě a vyzval k dalšímu úsilí o mír v oblasti. Zdůraznil, že pro ty, kteří věří v mír nastal čas stát pospolu s cílem zastavit krvavé násilí. Clinton tak reagoval na explozi výbušninami napěchovaného auta v Jeruzalémě, při které zahynuli podle místní policie dva lidé a bylo zraněno nejméně devět osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vím, že to nebude jednoduché, ale doufám, že obě strany půjdou vpřed a ukončí násilí, které na obou stranách nadělalo tolik zla,“ řekl při setkání s novináři v Bílém domě. Autory dnešního atentátu označil za násilnické nepřátele míru.

Americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová na jiném místě k výbuchu auta prohlásila, že izraelští a palestinští představitelé musejí veřejně odsoudit podobné útoky a ztráty na lidských životech. Dodala, že palestinský prezident Jásir Arafat by také měl udělat vše, co je v jeho moci, aby podobné věci dostal pod kontrolu".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme