Clinton vyzývá k míru na Blízkém východě

Americký prezident Bill Clinton dnes odsoudil nové násilí na Blízkém východě a vyzval k dalšímu úsilí o mír v oblasti. Zdůraznil, že pro ty, kteří věří v mír nastal čas stát pospolu s cílem zastavit krvavé násilí. Clinton tak reagoval na explozi výbušninami napěchovaného auta v Jeruzalémě, při které zahynuli podle místní policie dva lidé a bylo zraněno nejméně devět osob.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vím, že to nebude jednoduché, ale doufám, že obě strany půjdou vpřed a ukončí násilí, které na obou stranách nadělalo tolik zla,“ řekl při setkání s novináři v Bílém domě. Autory dnešního atentátu označil za násilnické nepřátele míru.

Americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová na jiném místě k výbuchu auta prohlásila, že izraelští a palestinští představitelé musejí veřejně odsoudit podobné útoky a ztráty na lidských životech. Dodala, že palestinský prezident Jásir Arafat by také měl udělat vše, co je v jeho moci, aby podobné věci dostal pod kontrolu".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme