Clintonová a Trump se poprvé střetnou v televizní debatě. Čeká se rekordní sledovanost

Američtí prezidentští kandidáti Hillary Clintonová a Donald Trump dnes večer změří síly v první televizní debatě. Očekává se, že přímý přenos bude sledovat rekordní počet diváků. Republikán Trump v posledních týdnech totiž dorovnal náskok své demokratické konkurentky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump a Hillary Clintonová | Foto: flickr.com, CC BY-SA 2.0, Rich Girard

Pro oba politiky debata představuje velkou šanci oslovit zatím nerozhodnuté voliče. Po týdnech pečlivých příprav i na ty nejzáludnější výpady protivníka dnes oba kandidáti vyrazí do ringu. Očekává se, že spolu svedou tvrdý souboj.

Pozice Clintonové a Trumpa je podle aktuálních průzkumů téměř vyrovnaná. Oba kandidáti jsou navíc u veřejnosti historicky nejneoblíbenější.

Devadesátiminutový duel budou z univerzity nedaleko New Yorku živě přenášet hlavní americké televize. Duel poutá v nebývale vyhrocené kampani obrovskou pozornost.

Komentátoři připomínají, že špatný výkon v debatě může mít zásadní dopad na boj o prezidentské křeslo. Sledovanost by podle odhadů mohla předčit i největší sportovní přenosy, jako je fotbalový Superbowl.

Lenka Kabrhelová, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme