Clintonová kritizovala izraelské zákony omezující občanské svobody

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se vážně obává o stav izraelské demokracie a občanských svobod. Prohlásila to při uzavřené debatě předních amerických a izraelských činitelů ve Washingtonu. Clintonová poukázala na sérii chystaných zákonů, které mají v Izraeli omezit práci spolků na ochranu lidských práv.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová | Zdroj: Reuters

Některé zákony mají omezit organizace zastávající se Palestinců. Jiné míří na tisk nebo na pravomoci Nejvyššího soudu. Za všemi návrhy je židovská radikální pravice.

Ta tvrdí, že je potřeba omezit vliv levice a nevládních organizací, které kritizují izraelskou armádu a vládu.

Clintonová ale poukázala i na situaci izraelských žen. Šokovalo ji prý například zjištění, že v Jeruzalémě jezdí autobusové linky, kde ženy musejí sedět oddělené od mužů.

Sílí také tažení židovských fundamentalistů proti zpívání žen na veřejnosti. Clintonová prohlásila, že jí to připomíná situaci v Íránu.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme