Clintonová oficiálně odešla z čela americké diplomacie, nahradí ji Kerry

Hillary Clintonová oficiálně opustila funkci americké ministryně zahraničí. Vystřídá jí John Kerry. Odstupující šéfka diplomacie byla v poslední době jedním z nejoblíbenějších členů Obamovy vlády. Už teď se objevují spekulace, zda v roce 2016 znovu nezkusí kandidovat na prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová na návštěvě Prahy | Foto: Filip Jandourek

Během svého posledního dne v úřadu se Clintonová sešla v Bílém domě s Barackem Obamou. Poté se v emotivním projevu rozloučila se zaměstnanci ministerstva zahraničí.

„Jsem hrdá na to, že jsme společně měli možnost pokračovat v utváření silnější, bezpečnější a lepší země. Očekávám, že od příštího týdne budete všichni pracovat se stejným nasazením a oddaností pro ministra Kerryho tak, jak jste pracovali pro mě,“ řekl Clintonová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hilary Clintonová oficiálně opustila post ministryně zahraničí, na kterém ji nahradí John Kerry

„Přeji vám z celého srdce jen to nejlepší. Vážím si toho, že jsem mohla být jednou z vás,“ dodala viditelně dojatá exministryně zahraničí.

Na postu šéfa americké diplomacie ji nahradí John Kerry, veterán z Vietnamu, jehož praprarodiče pocházeli z Horního Benešova na Bruntálsku, byli židovského vyznání a mluvili německy. John Kerry se ale ke svým středoevropským kořenům nijak nehlásí.

Tereza Jelínková, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme