Clintonová se pokušela Pákistánce přimět ke spolupráci

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se na neobvykle dlouhé třídenní návštěvě Pákistánu snažila o vytvoření vzájemné důvěry, a to nejen pro posílení bezpečnosti, ale celkové spolupráce obou zemí. Podle komentátorů se jí však nedůvěru překonat nepodařilo a návštěvu doprovázely vzájemné výpady obou stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Šéfka americké diplomacie nechtěla uvěřit hlavně tomu, že v Pákistánu není nikdo, kdo ví, kde se skrývají šéfové teroristické organizace Al- Káida.

"Abychom mohli mít takové partnerství, jaké hledám, musíme být k sobě upřímní. A chceme podpořit kohokoliv, nejen pákistánskou vládu, nebo armádu, ale hlavně samotné Pákistánce, aby si uvědomili, že Al- Káida a Taliban, který terorizuje jejich zemi jsou součástí jednoho syndikátu. Doufám že budeme společně úspěšní v boji a vykořenění teroru, který ohrožuje obě naše země," prohlásila v projevu během návštěvy Clintonová.

Alena Adámková, Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme