Clintonová varovala Pákistán. V boji s teroristy musí dělat víc

Pákistán se snaží potírat teroristy, stále ale může udělat daleko více. Prohlásila to americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. V televizi CBS mluvila o nedávném pokusu o bombový útok v centru New Yorku, ke kterému se přiznal Američan narozený v Pákistánu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Šéfka americké diplomacie varovala, že pokud by byl někdy takový útok s vazbami na Pákistán úspěšný, mělo by to pro jihoasijskou zemi „vážné důsledky".

Clintonová prohlásila, že v minulých letech Pákistán o boji proti teroru hodně mluvil, ale výsledky prý byly hubené. To se prý musí výrazně změnit.

O Pákistánu se opět hovoří v souvislosti s Fajsalem Šáhzádem. Američan pocházející z Pákistánu se podle vyšetřovatelů přiznal, že chtěl v New Yorku provést teroristický útok. Bomba ale selhala a Šáhzád byl dopaden při pokusu odletět z USA na Blízký východ.

Šáhzád prý vypověděl, že prošel teroristickým výcvikem v severozápadním Pákistánu. Chtěl se údajně pomstít za zabití svého přítele při americkém náletu.

Martina Hanáčková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme