Clintonová vyzvala Írán k objasnění osudu tří zadržených Američanů

Íránské úřady by měly okamžitě oznámit, co se stalo se třemi Američany, které minulý týden zatkly u hranice s Irákem. Prohlásila to americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: Observer

Americké zájmy zastupuje v Teheránu švýcarská ambasáda. Ani té se ale zatím nepodařilo k pohřešované trojici údajných turistů získat oficiální stanovisko.

Existují tak jen zprávy z médií a výroky představitelů v iráckém Kurdistánu. Podle nich Američané přešli v horách do Íránu i přesto, že byli varováni před blízkostí hranice. Pak je zatkly íránské jednotky.

Příbuzní Američanů tvrdí, že do Íránu přešli omylem. Jedná se o novináře na volné noze Shanea Bauera s přítelkyní Sarou Shourdovou. Třetí zadržený je Joshua Fattal, nikomu není jasné, kdy a proč se k páru na cestách připojil.

Po zmizelé trojici minulý týden pátraly v Kurdistánu pozemní jednotky i americké vrtulníky. Teheránská média hlásila také pohyb amerických letounů nad územím Íránu.

Přečtěte si také:
Íránský uran a ministryně Clintonová
Washington předem nabízí blízkovýchodním spojencům obranu před jaderným Íránem

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme