Clintonová vyzvala Írán k objasnění osudu tří zadržených Američanů

Íránské úřady by měly okamžitě oznámit, co se stalo se třemi Američany, které minulý týden zatkly u hranice s Irákem. Prohlásila to americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová | Foto: Observer

Americké zájmy zastupuje v Teheránu švýcarská ambasáda. Ani té se ale zatím nepodařilo k pohřešované trojici údajných turistů získat oficiální stanovisko.

Existují tak jen zprávy z médií a výroky představitelů v iráckém Kurdistánu. Podle nich Američané přešli v horách do Íránu i přesto, že byli varováni před blízkostí hranice. Pak je zatkly íránské jednotky.

Příbuzní Američanů tvrdí, že do Íránu přešli omylem. Jedná se o novináře na volné noze Shanea Bauera s přítelkyní Sarou Shourdovou. Třetí zadržený je Joshua Fattal, nikomu není jasné, kdy a proč se k páru na cestách připojil.

Po zmizelé trojici minulý týden pátraly v Kurdistánu pozemní jednotky i americké vrtulníky. Teheránská média hlásila také pohyb amerických letounů nad územím Íránu.

Přečtěte si také:
Íránský uran a ministryně Clintonová
Washington předem nabízí blízkovýchodním spojencům obranu před jaderným Íránem

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme