‚Ministr kultury, nebo ministr kriminality?‘ Demonstrace proti Babišovi se dostala na obrazovky CNN

Americký novinář Fareed Zakaria do svého nedělního pořadu GPS televizní zpravodajské stanice CNN zařadil i masové demonstrace (na videu v čase 34.42) za odstoupení českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Zakaria o něm poznamenal, že je srovnáván s americkým prezidentem Donaldem Trump, a proto má přezdívku „český Trump“.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Premiér je zároveň druhým nejbohatším člověkem v zemi a kvůli jeho bohatství, populistickým názorům a krásné mladší manželce ho někteří nazývají českým Trumpem,“ řekl Zakaria.

Rovněž Trump má velké jmění, jeho postoje jsou považovány za radikální a rovněž má mladší manželku.

Od Austrálie po Kanadu, od Daily Sabah po El País. Světová média píšou o demonstraci i ‚českém Berlusconim‘

Číst článek

„Nyní se demonstranti ptají, zda (Babiš) je ministerským předsedou, nebo ministrem kriminality,“ prohlásil Zakaria.

Divákům vysvětlil, že Babiš čelí obviněním z podvodného čerpání dotací Evropské unie ve prospěch svého podnikatelského impéria, které je nyní ve svěřenských fondech.

Uvedl také, že před týdnem v Praze po premiérově demisi volalo odhadem 120 tisíc lidí a že pokud jsou čísla organizátorů pravdivá, byla to největší demonstrace v Česku od pádu komunismu v roce 1989.

V závěru si Zakaria položil otázku, zda se Česko vydá ve stopách Slovenska, kde si nespokojení obyvatelé demonstracemi vynutili odchod premiéra Roberta Fica.

Babiš nicméně trvá na své nevině a v sobotu prohlásil, že Česko není Slovensko, takže se žádná vláda pod tlakem demonstrací měnit nebude.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme