CNN odmítla vysílat oslavnou reklamu k prvním sto dnům Trumpa. Je lživá, tvrdí televize

Americká zpravodajská televize CNN se dostala do sporu s Bílým domem, když odmítla vysílat reklamu oslavující první stovku dnů Donalda Trumpa v úřadu prezidenta USA. CNN za důvod svého kroku označila pasáž, v níž reklamní klip obviňuje většinová americká média z šíření lživých zpráv.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

CNN je vysoko na seznamu médií, která Trump opakovaně kritizuje za údajnou neobjektivitu a šíření vymyšlených informací. Spolu s několika dalšími televizními stanicemi a deníky The New York Times nebo The Washington Post prezident CNN odsuzuje za způsob, jakým informovala o jeho volebním souboji s Hillary Clintonovou i o jeho výkonech po lednové inauguraci.

"Většinová média nešíří falešné zprávy, proto je reklama lživá a vzhledem k regulím bude přijata (k vysílání) jen v případě, že bude tato část odstraněna," uvedlo podle agentury AP vedení CNN. Podle Trumpových spolupracovníků stanice nepřijala reklamu proto, že "se neslučuje s jejím pojetím".

Půlminutová reklama, uvedená slovy "Amerika sotva kdy viděla takový úspěch", běží na televizních stanicích Fox News Channel a Fox Business Network, které jsou blízké konzervativnímu křídlu Republikánské strany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme