Co dělat poslední den v práci? Zaměstnanec Twitteru zrušil účet Trumpovi

Americký prezident Donald Trump na okamžik přišel o jednu ze svých oblíbených kratochvílí. Twitter mu na 11 minut zrušil jeho účet. Pokud se někdo před půlnocí pokoušel najít Trumpovy poslední komentáře k aktuálnímu dění, Twitter vám pouze oznámil, že stránka neexistuje.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Twitterový účet Donalda Trumpa byl 11 minut nedostupný, smazal ho zaměstnanec | Foto: Twitter | Zdroj: Český rozhlas

Twitter nejdřív na svém oficiálním twitterovém účtu vše zdůvodnil neúmyslnou lidskou chybou a slíbil, že to prověří.

Vyšetřování podle společnosti ukázalo, že Trumpův účet deaktivoval zaměstnanec oddělení péče o zákazníky, který byl ve firmě poslední den. Společnost slíbila, že zajistí, aby se nic podobného neopakovalo.

Anglickým výrazem roku je 'fake news'. Trump se prohlásil za jeho autora, jazykovědci to odmítli

Číst článek

Zpráva o zrušení Trumpova účtu se rychle začala šířit po sítích. Lidé sdíleli třeba fotku pomníku Mount Rushmore, kde jsou do skály vytesané podobizny čtyř amerických prezidentů. Vedle nich je ale na obrázku nápis „lidská chyba“.

Podle jednoho uživatele se končící zaměstnanec Twitteru osvědčil, protože dokáže Trumpa kontrolovat lépe než jeho podřízení. Objevila se ale i obvinění z narušování svobody slova. Někteří lidé jsou zase přesvědčeni, že vše je pouze promyšlená reklamní kampaň.

Než vyšel najevo skutečný důvod, mluvilo se také o tom, že Trump zrušil svůj účet sám nebo se stal cílem hackerů. Krátce po jeho nástupu do úřadu totiž vyšlo najevo, že prezident používal starý a nezabezpečený typ telefonu.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme