Kód pro jaderné zbraně nebo pokémon? Internet se baví Trumpovým patvarem 'covfefe'

Americký prezident Donald Trump se na internetu opět postaral o značný rozruch. Na sociální síti Twitter v noci na středu napsal patvar „covfefe“. Uživatelé si dosud marně lámou hlavu, co měl šéf Bílého domu na mysli.

Washington (Aktualizováno: 23:24 31. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

„Navzdory neustálému negativnímu zpravodajskému covfefe," napsal v půlnočním tweetu americký prezident Donald Trump, ráno ale ostře sledovaný tweet smazal.

Prezident zřejmě větu nedokončil a s překlepem předčasně zveřejnil, proto lidé na twitteru začali okamžitě řešit, o čem chtěl Trump psát.

Trump se patvarem covfefe postaral na internetu o značný rozruch | Zdroj: Reuters

Patvar již má své heslo v internetovém slovníku Urban Dictionary, který se věnuje slangovým tvarům. Podle jednoho z několika vysvětlení se covfefe používá, když dojdou slova, nebo k ukončení rozpravy, když je člověk znaven dalším vysvětlováním svých myšlenek.

Rukou třese jak wrestler, kolegy odstrkuje za sebe. Trump je jako ukázkový alfa samec, tvrdí odborníci

Číst článek

Další lidé spekulují, že covfefe by mohlo být heslem k odpálení amerických jaderných zbraní. Jiní se pak s odkazem na údajné ruské vměšování do amerických voleb domnívají, že slovo bude mít souvislost s Moskvou, případně bude mít význam v ruštině.

Patvar covfefe se také na internetu stal terčem množství vtipů. Podle některých uživatelů může jít například o jméno nového pokémona.

Americký režisér Zach Braff je podobně jako řada jiných lidí přesvědčen, že ačkoli covfefe ve slovnících anglického jazyka není, Trumpův mluvčí Sean Spicer bude slovo z celého srdce obhajovat. „Nejenže covfefe je slovem, je také nejskvělejším slovem, jaké kdy bylo vysloveno," napsal Braff, jak si představuje očekávané Spicerovo prohlášení.

Novináři se Spicera na význam tajuplného slova skutečně zeptali. „Myslím, že prezident a malá skupina lidí ví přesně, co měl na mysli," uvedl mluvčí Bílého domu bez dalších podrobností.

Podnikavci si mezitím zakoupili internetovou doménu Covfefe.com, na které jsou k mání reklamní předměty s upraveným Trumpovým volebním heslem Make America Great Again (Učiňme Ameriku opět skvělou), které nyní zní Make Covfefe Great Again.

Trump je aktivní účastí na Twitteru pověstný. „Kdo dokáže zjistit, co je skutečný význam covfefe??? Užijte si to!" napsal prezident následně v novém tweetu.

ČTK, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme