Colorado bojuje s mohutnými lesními požáry

Americké Colorado sužují dosud největší lesní požáry v historii tohoto státu. Podle zpravodajky Českého rozhlasu v USA Olgy Krupauerové jsou desítky tisíc obyvatel hlavního města Denveru připraveny k evakuaci, kterou nařídily coloradské úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lesní požár | Zdroj: ČTK

Na třicet tisíc obyvatel Denveru bylo zatím evakuace dočasně ušetřeno díky změně směru větru. Město ale i nadále zahaluje mrak žlutého štiplavého dýmu, který způsobuje řadu dýchacích potíží. Mohutné lesní požáry, které zachvátily na 24 tisíc hektarů porostu a přiblížily se na 15 kilometrů k denverským předměstím, se hasičům stále nedaří dostat pod kontrolu. Plameny někde dosahovaly až do třicetimetrové výšky.

Požár způsobila neopatrná osoba, která si přes zákaz rozdělala o víkendu oheň v lese Pike National Forest asi 90 kilometrů jihovýchodně od Denveru. Další lesní požár se rozšířil ze starých doutnajících uhelných ložisek západně od Denveru v Glenwood Springs. Tam už muselo být evakuováno na tři tisíce obyvatel.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme