Colorado bojuje s mohutnými lesními požáry

Americké Colorado sužují dosud největší lesní požáry v historii tohoto státu. Podle zpravodajky Českého rozhlasu v USA Olgy Krupauerové jsou desítky tisíc obyvatel hlavního města Denveru připraveny k evakuaci, kterou nařídily coloradské úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lesní požár | Foto: ČTK/EPA

Na třicet tisíc obyvatel Denveru bylo zatím evakuace dočasně ušetřeno díky změně směru větru. Město ale i nadále zahaluje mrak žlutého štiplavého dýmu, který způsobuje řadu dýchacích potíží. Mohutné lesní požáry, které zachvátily na 24 tisíc hektarů porostu a přiblížily se na 15 kilometrů k denverským předměstím, se hasičům stále nedaří dostat pod kontrolu. Plameny někde dosahovaly až do třicetimetrové výšky.

Požár způsobila neopatrná osoba, která si přes zákaz rozdělala o víkendu oheň v lese Pike National Forest asi 90 kilometrů jihovýchodně od Denveru. Další lesní požár se rozšířil ze starých doutnajících uhelných ložisek západně od Denveru v Glenwood Springs. Tam už muselo být evakuováno na tři tisíce obyvatel.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme