Coloradská škola vyloučila prvňáka za sexuální obtěžování. Políbil spolužačku

Základní škola v Coloradu vyloučila šestiletého žáka na dva dny z vyučování za to, že při hodině čtení políbil na ruku svou spolužačku. Proti rozhodnutí školy, že se chlapec svým činem dopustil sexuálního obtěžování, se ale následně vzedmula vlna nesouhlasu a veřejný tlak nakonec přiměl školu ustoupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský polibek | Foto: Corbis

Hájili jsme zájmy dívky, která nemusela o projevy náklonnosti stát, vysvětlila coloradská škola, proč šestiletého Huntera Yeltona obvinila ze sexuálního obtěžování a potrestala ho dvěma dny bez školy.

Odvolávala se i na to, že v posledních letech byla v Coloradu zavedena takzvaná nulová tolerance podobných přestupků, především v reakci na přibývající počet případů násilí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu byl psycholog Jeroným Klimeš

Nakonec ale škola trest změnila jen na špatné chování. Ozvaly se totiž hlasy, že její postup byl v tomto případě extrémní, a to i přesto, že to nebylo poprvé, co chlapec porušil školní řád. Už dříve tu samou dívku políbil na tvář, navíc měl i jiné problémy se školní disciplínou.

Psychologové mají ovšem jasno - na svůj věk se choval chlapec naprosto přirozeně, když se u něj projevila zvídavost a zájem o druhé pohlaví.

„Šestileté dítě je schopné pochopit, že jsou činy, za které může být potrestáno. Velice dobře ví, kdy zlobí a kdy ne. Zrovna sexuální obtěžování je ale samozřejmě nesmyslné neplácnutí, které bych vůbec nebral vážně,“ řekl k případu psycholog Jeroným Klimeš.

Lenka Kabrhelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme