Condoleezza Riceová se ujala úřadu

Nastupující šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová chce sjednotit spojence v historickém boji za svobodu a demokracii ve světě. Při příchodu na své nové pracoviště to řekla shromážděným zaměstnancům ministerstva zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová | Foto: Bílý dům

Její první velká zahraniční cestu bude do Evropy a další pak na Blízký východ. Plány ministryně Riceové sleduje ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Sjednocení spojenců bude jedním z prvních úkolů, které dala nastupující ministryně zahraničí svým novým podřízeným ještě než stačila dojít do své kanceláře. Už příští týden, poté, co vyslechne v Kongresu poselství prezidenta Bushe, nasedne šéfka americké diplomacie do letadla se zastávkami v několika hlavních městech v Evropě.

66. ministryně zahraničí se nemusí ve světě dlouze představovat, její partneři vědí, že na rozdíl od svého předchůdce Colina Powella se stoprocentně ztotožňuje s názory prezidenta Bushe.

Její nevýhodou je to, že byla do funkce sice schválena Senátem, ale sklidila přitom nejvíce negativních hlasů pro ministra zahraničí v novodobé historii.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme