Condoleezza Riceová se ujala úřadu

Nastupující šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová chce sjednotit spojence v historickém boji za svobodu a demokracii ve světě. Při příchodu na své nové pracoviště to řekla shromážděným zaměstnancům ministerstva zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová | Foto: Bílý dům

Její první velká zahraniční cestu bude do Evropy a další pak na Blízký východ. Plány ministryně Riceové sleduje ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Sjednocení spojenců bude jedním z prvních úkolů, které dala nastupující ministryně zahraničí svým novým podřízeným ještě než stačila dojít do své kanceláře. Už příští týden, poté, co vyslechne v Kongresu poselství prezidenta Bushe, nasedne šéfka americké diplomacie do letadla se zastávkami v několika hlavních městech v Evropě.

66. ministryně zahraničí se nemusí ve světě dlouze představovat, její partneři vědí, že na rozdíl od svého předchůdce Colina Powella se stoprocentně ztotožňuje s názory prezidenta Bushe.

Její nevýhodou je to, že byla do funkce sice schválena Senátem, ale sklidila přitom nejvíce negativních hlasů pro ministra zahraničí v novodobé historii.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme