Rakouská lékařka spáchala sebevraždu. Čelila výhrůžkám kvůli obhajování očkování proti covidu

Politici v Rakousku vyjádřili šok nad sebevraždou lékařky, která uzavřela svou praxi, neboť si stěžovala, že jí odpůrci protikoronavirových opatření a vakcín proti covidu-19 vyhrožovali smrtí. Podle rakouských médií bylo v pátek nalezeno tělo doktorky Lisy-Marie Kellermayrové v její ordinaci ve venkovské oblasti na severu Rakouska.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování v nemocnici Bulovka

Praktická lékařka veřejně zdůrazňovala účinnost očkování proti covidu-19 | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Státní zastupitelství ve Welsu potvrdilo, že příčinou smrti byla sebevražda, a sdělilo, že na místě byly nalezeny poznámky. O jejich obsahu ale prokuratura nechtěla nic bližšího uvést.

Advokátka dostala desítky výhrůžných e-mailů, zastal se jí Ústavní soud. Projevy nenávisti nelze zlehčovat

Číst článek

Praktická lékařka veřejně zdůrazňovala účinnost očkování proti covidu-19. Kellermayrová před měsícem oznámila, že po více než sedmi měsících, kdy čelila výhrůžkám smrtí, svou praxi dočasně uzavírá. Uvedla, že na zabezpečení vynaložila více než 100 tisíc eur (2,4 milionu Kč).

Lékařka pak v polovině července řekla, že svou ordinaci uzavírá natrvalo, protože nemůže „nabídnout žádnou perspektivu, zda a kdy bude možné pracovat za ‚normálních‘ okolností“.

‚Konec zastrašování‘

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen na twitteru napsal, že v myšlenkách je s rodinou a přáteli Kellermayrové. „Ukončeme toto zastrašování a strach. Nenávist a netolerance nemají v našem Rakousku místo. Najděme vždy způsob, jak spolu žít v míru,“ uvedl.

Gestern Nacht hat eine engagierte Frau entschieden, nicht mehr weiterleben zu wollen. Sie war Ärztin in einer kleinen Gemeinde am Attersee. Ihr Name ist Lisa-Maria Kellermayr. (1/5)

18:43 – 29. 07. 2022

562 4784

Ministr zdravotnictví Johannes Rauch řekl, že smrt doktorky s ním hluboce otřásla. „Jako lékařka zasvětila svůj život zdraví a blahu ostatních,“ napsal Rauch na twitteru. „Výhrůžky smrtí jí a jejím kolegům byly brutální realitou,“ uvedl. Takové vyhrožování označil za neomluvitelné a dodal, že „musí konečně přestat“.

V červnu prokuratura ve Welsu ukončila vyšetřování Němce podezřelého z vyhrožování Kellermayrové s tím, že za případ jsou odpovědné německé úřady, uvedla agentura APA. Rakouská policie pokračovala ve vyšetřování proti neznámým osobám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme