CSU v Bavorsku výrazně ztrácí

V Německu příští týden startuje nová spolková vláda. Oproti očekávání však v jejích řadách nebude bavorský ministerský předseda a šéf CSU Edmund Stoiber, který na poslední chvíli odřekl a způsobil tak téměř krach budoucí velké koalice. To způsobilo v Bavorsku hluboký propad preferencí CSU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edmund Stoiber | Foto: AFP

Propad o 14 % preferencí ve srovnání s červencovým průzkumem! CSU by nyní volilo jen 45 %, což je historické minimum. Hlavním viníkem je Edmund Stoiber, který zradil kancléřku Merkelevou, míní lidé.

"Jsem přesvědčen o tom, že atmosféra, která se nastřádala v době koaličních jednání, vztahy jednotlivých politiků, to vše je zárukou toho, že naděje, které lidé spojují s politiky a vládou, budou naplněny," prohlásil Stoiber.

Na sjezdu své strany se přitom kál ze svého chování; jeho prohlášení, že za to, co provedl, trpí sám jako pes, se však nesetkalo s veřejným pochopením, naopak - stalo se předmětem výsměchu tisku.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme