Čtrnáct mrtvých po dalším palestinském útoku

Na severu Izraele došlo dnes vpodvečer k sebevražednému útoku. Auto naložené výbušninami explodovalo nedaleko města Hadera. O život přišlo podle nejnovějších zpráv 14 lidí a 50 dalších bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát u Pardesu | Foto: ČTK/AP

Automobil vybuchl u křižovatky Karkur v blízkosti autobusu, který byl na cestě do Tel Avivu. Explozi zřejmě způsobil atentátník, který byl uvnitř automobilu. Na místě exploze pak vznikl požár. Policie okamžitě uzavřela celou oblast a prohledávat okolí, protože v místech, kde dochází k podobným atentátům, bývají někdy nastražené další nálože.

V oblasti, kde k atentátu došlo, v minulosti proběhlo několik sebevražedných útoků. K incidentu došlo i přes velmi přísná bezpečnostní opatření, která v Izraeli panují. Jeden z představitelů hnutí islámského odporu Hamás odmítl potvrdit, zda jeho hnutí stojí za tímto atentátem, ale řekl, že podobné útoky budou pokračovat. Dodal, že jde o reakci Palestinců na zásahy izraelské armády, při nichž přišla v poslední době o život řada Palestinců.

Palestinský předák Jásir Arafat nejnovější atentát odsoudil. Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres ale z odpovědnosti za útok obvinil právě palestinskou samosprávu. K atentátu se přihlásila palestinská militantní skupina Islámský džihád.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme