Čtyři Češi v italských Alpách strhli lavinu

Čtyři čeští snowbordisté strhli třicet metrů širokou lavinu nedaleko alpského města Bormio. Minulý víkend laviny v italských Alpách zabily devět lidí a o několik týdnů dříve šest. Ve všech případech se jednalo o následek neopatrnosti a bezohlednosti a Itálie chce proto postupovat proti neukázněným návštěvníkům hor velmi přísně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavinové zábrany | Foto: Jan Rosenauer

Italská policie zasahovala ve Vallecetta nedaleko Bormia, kde se sesula velká lavina, která jen náhodou nikoho nezranila. Vyšetřování umožnilo policistům identifikovat čtyři snowbordisty, kteří jezdili mimo sjezdovky v místě, kde je lyžování zakázáno a zavinili uvolnění laviny.

Všichni čtyři jsou Češi ve věku od dvaceti do třiceti let. Prozatím byli jen pokutováni, ale policisté pro nim zvažují také soudní řízení. Pokuty se pohybují od pětatřiceti do šesti set eur.

Itálie navíc přemýšlí nad dalším zvýšením pokut za nerespektování pravidel na sjezdovkách a porušování zákazu lyžování v nebezpečných místech.

Vědunka Lunardi, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme