Čtyři lidé zahynuli při požáru námořní akademie v Petrohradě

Požár, který dnes ráno vypukl na námořní akademii v ruském Petrohradě, usmrtil čtyři osoby a dalších 11 lidí zranil. Oznámily to ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sžírající plameny

Příčiny požáru ve 2. a 3. patře čtyřposchoďových kasáren akademie zatím nejsou známy. V pátek večer se ale v budově konala řada večírků u příležitosti ukončení školního roku a předávání diplomů.

Čtyři kadeti zemřeli po té, co se nadýchali jedovatého oxidu uhelnatého. Nejméně dvacet lidí muselo být evakuováno, sdělil na základě předběžných zpráv mluvčí ministerstva Viktor Belcov. Oheň dostali hasiči pod kontrolu během hodiny.

V Rusku zahyne při požárech ročně 18.000 lidí, což je přibližně desetkrát více než ve Spojených státech a 12,5krát více než v Británii, napsala agentura AP. Důvodem je především špatný stav budov a nedůsledné dodržování protipožárních opatření.

Martin Hromádka, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme