Čtyři mrtví ve vykolejeném vlaku na Floridě

Americké úřady vyšetřují železniční neštěstí na Floridě, při kterém zahynuli nejméně čtyři lidé a desítky dalších byly zraněny. Některé zprávy uvádějí obětí šest. Vlak společnosti Amtrak vykolejil po mohutném nárazu nedaleko Orlanda v jihovýchodní části Floridy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční nehoda | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí zpravodajka Českého rozhlasu v USA Olga Krupauerová, vyšetřovatelé ráno zahájili na místě neštěstí u Crescent City pátrání po příčinách vykolejení vlaku, který přepravoval téměř 500 osob a desítky osobních aut z floridského Orlanda do Washingtonu. Při mohutném nárazu vykolejilo 14 z celkových téměř 40 vagonů. K neštěstí došlo necelou hodinu poté, co vlak opustil nádraží v Orlandu.

Řadě cestujících se podařilo vylézt z oken vykolejených ležících vagonů, ostatní čekali celé hodiny na záchranáře. V nočním vlaku, který přepravuje pasažéry a jejich osobní auta, byla řada starších Američanů, kteří tráví na Floridě zimu, a mnoho turistů.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme