Čtyři Poláci nepřežili nečekaný nástup zimy

Polsko hlásí už čtyři oběti zimního počasí. Statisíce lidí jsou i nadále bez dodávek proudu. Kalamitní situace je také na železnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová kalamita | Foto: ČEZ

Čtyři osoby už nepřežili zimní počasí, které zaskočilo celé Polsko. Shodou okolností jde o obyvatele podtatranských vesnic, kteří pravděpodobně zemřeli na vyčerpání a podchlazení, když podcenili silnou vánici.

Dva muže našli záchranáři v závějích nedaleko jejich domů. "Další dvě oběti jsou bačové, kteří naháněli ovce do salaší. Zřejmě kvůli únavě už nezvládli cestu do vesnice a našli jsme je zasypané sněhem," potvrdil mluvčí policie Darjuš Novak.

Polsko i nadále bojuje s následky přívalu sněhu. Více než 100 tisíc domácností je stále bez dodávek proudu. Několikahodinová zpoždění vlaků hlásí železnice. Cestující čekající na nádražích dostávají zdarma teplé nápoje.

Meteorologové varují, že zimní počasí může vydržet až do konce víkendu. V bělosti musí být zejména obyvatelé na pobřeží Baltu, kde hrozí povodně.

Petr Vavrouška, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme