Čubajs přežil další atentát

Někdejší ruský ministr financí a architekt ruské privatizace Anatolij Čubajs dnes přežil pokus o atentát. Na šéfa ruské monopolní energetické společnosti RAO JES zaútočili dopoledne neznámí útočníci, když byl na cestě do práce ze své vily za Moskvou. Nejdříve odpálili nálož a poté začali na jeho vůz střílet. Čubajs atentát očekával a také tuší, kdo za ním stojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anatolij Čubajs | Zdroj: ČTK

Maskovaní ozbrojení muži měli atentát dobře promyšlený. Nejdříve použili výbušninu a poté začali na vůz s Anatolijem Čubajsem střílet ze samopalů. Díky opancéřování auta ale nebyl nikdo zraněn. Čubajs už celkem 4. pokus o atentát na svou osobu tušil, a tak včera požádal o posílení ochrany. Bez bližších podrobností pak dnes prohlásil, že ví, kdo jsou objednavatelé jeho vraždy. Jestli je vše svázané s politikou nebo byznysem, ale novinářům neřekl. Sdílnější byl zřejmě v soukromém rozhovoru s prezidentem Vladimirem Putinem.

O pozadí útoku se přou také ruští politici. Podle některých je důvodem reforma energetického gigantu, kterému teď Čubajs velí. Pode jiných jde o pomstu spojenou s ruskou privatizací, za kterou byl Anatolij Čubajs zodpovědný. Ještě nedávno ho většina Rusů považovala za největšího zloděje, který rozdal ruský státní majetek do rukou oligarchů.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme