Cyklon Fani zeslábl na bouři a postupuje indickým vnitrozemím. Zemřelo osm lidí

Cyklon Fani zeslábl na bouři a postupuje indickým vnitrozemím. V pobřežním státu Urísa ze sebou cyklon nechal spoušť, podle agentury PTI tam zemřelo nejméně 8 lidí. Víc než milion lidí už taky muselo vyhledat nouzový přístřešek. Silný vítr a déšť v posledních hodinách zasáhl třeba obyvatele Kalkaty a na nepřízeň počasí se teď připravuje sousední Bangladéš.

Bhuvanéšvar (Urísa) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V roce 1999 si cyklon ve státě Urísa vyžádal 10 tisíc obětí

Cyklon Fani zeslábl na bouři a postupuje indickým vnitrozemím (ilustrační snímek) | Zdroj: Reuters

Bangladéšské úřady si dělají starost hlavně kvůli možným záplavám, země totiž z velké části leží na úrovni mořské hladiny.

Indický premiér Narendra Módí už nechal uvolnit v přepočtu víc než 3 miliardy korun na záchranné práce.

Cyklon Fani má první oběti v Indii i Bangladéši, přerušil dodávky elektřiny a vody

Číst článek

Britský server BBC připomíná, že vláda v Novém Dílí v posledních letech zapracovala na systému včasného varování před přírodními pohromami. Ještě před dvaceti lety totiž po úderu nejtragičtějším cyklonu zemřelo bezmála 10 tisíc lidí.

Tropický cyklon Fani dorazil na pobřeží Indie v pátek ráno českého času. Jako první udeřil na svaté město Púrí na severovýchodě Indie.

Město Kalkata

V příštích dnech by měl v tomto směru pokračovat a očekává se, že v sobotu zasáhne Bangladéš. Tamější úřady už v pátek hlásily první oběť. Kromě toho došlo v Indii k přerušení dodávek elektřiny a vody.

Ještě před Bangladéšem cyklon Fani v sobotu dosáhl indického města Kalkata, kde i s aglomerací žije 13 milionů lidí.

„Situaci monitorujeme 24 hodin po sedm dní v týdnu a děláme vše, co je potřeba. Buďte opatrní a zůstaňte v bezpečí v příštích dvou dnech,“ napsala v pátek na twitteru hlavní ministryně státu Západní Bengálsko, jehož největším a správním městem je Kalkata.

elb, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme