Na sever Austrálie udeří cyklon Trevor. Úřady evakuují 2000 lidí, včetně domorodých obyvatel

Australské úřady evakuují asi 2000 lidí v severní části země před cyklonem, který by měl udeřit v sobotu. S odvoláním na australskou meteorologickou službu o tom informovala agentura AP. Úřady letecky dopravují do bezpečí zejména domorodé obyvatele východního pobřeží odlehlých a méně osídlených částí Severního teritoria – přepraveni mají být do Darwinu, hlavního města tohoto území.

Darwin (Austrálie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklon Trevor nad územím severní Austrálie

Cyklon Trevor nad územím severní Austrálie | Zdroj: AP/ČTK

Cyklon, který byl pojmenován Trevor, provází vítr o rychlosti 200 kilometrů v hodině a očekává se, že na pobřeží přinese bouřky a silný déšť.

Na části území byl kvůli živlu vyhlášen stav nouze. Téměř 1000 lidí bylo převezeno z menšího ostrova Groote Eylandt a domorodci obydleného území Numbulwar.

Podle australského serveru news.com.au řádí nyní tropická bouře Trevor, která dosahuje prvního stupně pětistupňové škály, západně od města Cape York ve státě Queensland.

Meteorologové ale předpovídají, že v sobotu zesílí do silného cyklonu čtvrtého stupně a varují před vážnými důsledky.

Ve městě Cape York vyvrátila bouře stromy, způsobila povodně a výpadky proudu. Uzavřeny jsou místní silnice i školy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme