Dalajláma dostal prestižní americké ocenění, Čína se bouří

Prestižní ocenění, Zlatou medaili amerického Kongresu dostal tibetský duchovní vůdce dalajláma. Čína ale tento krok ostře kritizuje a oplátkou bojkotovala rozhovory o nových sankcích vůči Íránu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalajláma | Zdroj: ČTK

Washington musí nést odpovědnost, shodují se čínská média, která stejně jako oficiální místa považují udělení Zlaté medaile amerického Kongresu dalajlámovi za útok proti obyvatelům nejlidnatější země světa. Komunistický šéf Tibetu pak prohlásil, že po takovémto ocenění už není na světě spravedlnost.

Jak může někdo, kdo nemiluje svůj národ a usiluje o jeho rozdělení, být některými zahraničními politiky takto přijímán, ptá se list China Daily. Deník pak ve svém dnešním vydání píše, že událost zastíní vztahy obou zemí.

Zlatá medaile je nejvyšší občanské vyznamenání amerického Kongresu, který ji tibetskému duchovnímu vůdci uděluje za boj za svobodu a demokracii. Čína už kvůli tomu zrušila svou účast na plánovaném jednání RB OSN o sankcích vůči Íránu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme