Dalajláma se omluvil za incident, při kterém políbil na rty mladého chlapce. ‚Nevinně a hravě škádlil.‘

Tibetský duchovní vůdce dalajláma se omluvil za incident, při kterém políbil na rty nezletilého chlapce. Chlapec se dalajlámy původně zeptal, zda ho může obejmout, načež ho duchovní vůdce pozval na pódium v indickém chrámu v Dharamsale. Při krátké rozmluvě chlapce políbil na rty a později vyplázl jazyk a chlapce vyzval, aby mu jazyk „ocucal“. Informovala o tom v pondělí agentura AP.

Dharamsala Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident se odehrál v únoru při setkání se stovkou indických studentů. Sedmaosmdesátiletý dalajláma v reakci na veřejnou kritiku v pondělí vydal prohlášení, v němž se omlouvá „chlapci i jeho rodině a také přátelům na celém světě, kterým mohla (dalajlámova) slova ublížit“.

Deník Lucie Výborné: Cože, ty chceš jít na Antarktidu? A dneska nemůžeš vytáhnout ze spacáku ani ruku...

Číst článek

„Jeho Svátost často hravě a nevinně škádlí lidi, se kterými se setkává, a to i na veřejnosti a před kamerami. Je mu líto, že se incident stal,“ stojí také ve vyjádření tibetského duchovního vůdce.

Dalajláma byl na duchovního vůdce země vysvěcen ve svých 15 letech, když do Tibetu vtrhla vojska komunistické Číny a napadená země potřebovala v čele posvátnou autoritu. V indické Dharamsale žije v exilu od roku 1959.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme