Dalajláma na žádost belgických úřadů zrušil svou návštěvu Bruselu

Dalajláma zrušil návštěvu Belgie. Tibetský duchovní vůdce tak učinil na žádost bruselských úřadů, aby nepoškodil belgicko-čínské vztahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalajláma | Foto: AFP

Dalajláma měl do Bruselu přiletět v pátek, setkat se s členy Evropského parlamentu a zúčastnit se konference nevládních organizací podporujících Tibet. Organizace Mezinárodní kampaň pro Tibet uvedla, že návštěvu zrušil na žádost belgických úřadů.

Bruselské ministerstvo zahraničí pouze potvrdilo, že Dalajlámu informovalo o stížnostech Číny, které se návštěva nelíbila. Do Pekingu má v červnu letět nástupce belgického trůnu princ Filip. Mluvčí belgické diplomacie připustil, že to hrálo při zrušení Dalajlámovy cesty jistou roli.

Dalajláma už včera na přednášce pro americké studenty řekl, že se za pár let chystá "do důchodu". V kampani za práva Tibeťanů, tibetskou kulturu a životní prostředí, ale prý bude pokračovat i pak. Jednasedmdesátiletý nositel Nobelovy ceny za mír žije od roku 1959 v exilu v Indii. Uprchl tam před čínskými represemi v Tibetu.

Vít Pohanka, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme