Dalajlama promluví k poslancům Evropského parlamentu

Tibetský duchovní vůdce Dalajlama vystoupí ve dvou parlamentech v Belgii. Bude mluvit k poslancům národního shromáždění a také ke členům Evropského parlamentu. Kvůli turné tibetského duchovního vůdce po Evropě Peking zrušil summit s Evropskou unií plánovaný na pondělí ve francouzském Lyonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalajlama | Foto: Josef Veselý | Zdroj: Český rozhlas

Půlhodinový projev Dalajlamy v Evropském parlamentu má být příspěvkem k roku Mezikulturního dialogu. Přesto se dá očekávat, že bude spíše poselstvím pro poslance, aby se zasadili o pevný postoj Unie v jednáních s Čínou a poukazovali na nutnost dodržování lidských práv v této zemi.

Dalajlama ale zavítá i do belgického federálního parlamentu. Tam ale nestane před plénem. Sejde se jen s poslanci a senátory, kteří o to projeví zájem. S Dalajlámou se už setkal belgický premiér Yves Leterme. Podle tiskového prohlášení vlády s ním jednal ale pouze jako s duchovním představitelem buddhismu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme