Nápor na rakouských dálnicích i omezení na D1. Víkendová cesta na jih bude náročná

Německé i rakouské autokluby se připravují na nejnáročnější víkend sezony. V několika spolkových zemích, jako třeba v Bavorsku, začínají prázdniny a očekává se tak velký nápor na dálnicích.

Salcburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Gerhard Gellinger | Zdroj: Pixabay

Rakouské i německé autokluby považují následující dny za jedny z nejvytíženějších v celém roce. Předem proto varují, že bez kolon se přes víkend rakouské dálnice neobejdou.  

„Od pátečního poledne až do sobotního odpoledne budou přetížené hlavní spojnice směrem na jih,“ upozorňuje Dagmar Schrockenfuchsová, dopravní expertka rakouského automotoklubu ÖAMTC.

Právě teď začíná také velká cena formule 1 u Budapešti, kam každý rok míří po silnici desetitisíce fanoušků. Problémy to může znamenat i pro rakouské silnice v tomhle směru.  

Šest omezení na D1

Problematická může být i cesta po hlavní české silnici. Na D1 je v těchto dnech šest nejrůznějších omezení. Mezi Hořicemi a Koberovicemi řidiči projedou v každém směru jen jedním pruhem - jde o šestikilometrový úsek mezi 75 až 81 kilometrem. Dálnici silničáři zprůjezdní v pátek po 13. hodině.

V noci ale silničáři začnou opravovat cestu mezi Ostředkem a Šternovem, omezení dopravy bude od 34. do 41. kilometru. Stavební práce by ale měly být hotové nejpozději v neděli dopoledne.

Pavlína Nečásková, Jana Magdoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme