Dálnice v Evropě zažívají kritický nápor

Víkendový přesun turistů na jih Evropy a návrat domů i dnes komplikoval život řidičům i dnes. Na rakouských, chorvatských, ale i švýcarských a francouzských dálnicích od rána stály mnohakilometrové kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zácpa - ilustrační foto | Foto: Jan Rosenauer

V Rakousku je situace nejkritičtější u Tauernského tunelu na dálnici A10, kde se dnes čekalo až šest hodin. Katschberský tunel byl několik hodin úplně zavřený kvůli dopravní nehodě.

Hustý provoz je i z Brennerského průsmyku po dálnici z Tyrolska do severní Itálie a na východní dálnici A4 ve směru do Maďarska, kde se zítra jede Velká cena formule1.

Dlouhé fronty aut hlásí i všechny hraniční přechody v Chorvatsku a dálnice směrem na Split. Kritickým úsekem je zejména zúžení u tunelu Svety rok a Mala Kapela.

Ve Francii je tento víkend na silnicích považován za vůbec nejhorší v celém roce. Většina Francouzů totiž odjíždí na dovolenou a v řadě míst se prázdninové turnusy střídají. Nejhorší situace panuje v oblasti Lyonu, neboť na jih země míří řada obyvatel Paříže, ale i ze severu Evropy a z Německa.

Pro mnohé řidiče je paradoxně snazší z dálnice A6 směřující na jih Francie pokračovat přes střed Lyonu, než toto město objíždět dálničním okruhem, který je zcela ucpán. Kolony dnes dosahují ve Francii celkové délky 400 kilometrů, což však je v porovnání s uplynulými lety ještě přijatelná bilance.

Jan Šmíd, Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme