Další atentát v Izraeli

Na severu Izraele se nedaleko hlídky izraelské policie časně ráno vyhodil do povětří další sebevražedný útočník. Podle policie při výbuchu zemřel, nikdo jiný nebyl zabit ani neutrpěl zranění. Počet obětí včerejšího útoku v izraelské Netanji mezitím vzrostl na tři. Jeden z celkem pěti desítek zraněných podle izraelského rozhlasu zemřel. 21 lidí stále zůstává v nemocnici, tři z nich jsou ve vážném stavu. Hodinu před útokem na ústředním tržišti byla policie uvedena do nejvyšší pohotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Izraeli | Zdroj: ČTK

Úřady sice dostaly informaci, že do části města pronikl terorista ze západního břehu Jordánu, útočníka ale nezadrželi. Sebevrah na sobě měl uniformu izraelské armády a jel v autě s izraelskou poznávací značkou. K atentátu se přihlásila ozbrojená křídla dvou hnutí odmítajících politiku Jásira Arafata - Hamasu a Lidové fronty pro osvobození Palestiny. Arafatova palestinská správa útok odsoudila, Izrael ale viní z odpovědnosti právě ji.

Veškeré atentáty proti izraelským civilistům odsoudil v rozhovoru pro italskou televizní stanici RAI 3 palestinský předák Jásir Arafat, který také zároveň odsoudil izraelské útoky proti palestinským civilistům, proti uprchlickým táborům a palestinským osadám.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme