Další bosenský generál se vzdal Haagu

Bývalý vrchní velitel bosenských muslimů se dobrovolně vzdal mezinárodnímu tribunálu v Haagu. Jedná se o generála Sefera Haliloviče, který je v současnosti ministrem pro uprchlíky a sociální záležitosti v bosenské muslimsko chorvatské federaci. Generál Halilovič je nejvyšším vojenským představitelem z Bosny, který bude stát před tribunálem v Haagu. Halilovič je obviněný z odpovědnosti za masovou vraždu 30 bosenských Chorvatů z roku 1993 u obce Grabovica.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prominentní muslimský generál všechna obvinění popírá a tvrdí, že soud jeho nevinu prokáže. Západní média uvádějí, že Halilovič patří mezi 15 obviněných lidí z muslimsko-chorvatské federace, kteří čelí žalobám u soudu v Haagu a čekají na konec procesu. Největší ryby jsou však v sousední bosenské Republice Srbské, kde tribunál stále čeká na vydání bývalých srbských vůdců Radovana Karadžiče a Radka Mladiče. Hlavní žalobkyně soudu Carla del Ponteová vyjádřila naději, že oba budou v Haagu do konce letošního roku.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme