Další bosenský generál se vzdal Haagu

Bývalý vrchní velitel bosenských muslimů se dobrovolně vzdal mezinárodnímu tribunálu v Haagu. Jedná se o generála Sefera Haliloviče, který je v současnosti ministrem pro uprchlíky a sociální záležitosti v bosenské muslimsko chorvatské federaci. Generál Halilovič je nejvyšším vojenským představitelem z Bosny, který bude stát před tribunálem v Haagu. Halilovič je obviněný z odpovědnosti za masovou vraždu 30 bosenských Chorvatů z roku 1993 u obce Grabovica.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prominentní muslimský generál všechna obvinění popírá a tvrdí, že soud jeho nevinu prokáže. Západní média uvádějí, že Halilovič patří mezi 15 obviněných lidí z muslimsko-chorvatské federace, kteří čelí žalobám u soudu v Haagu a čekají na konec procesu. Největší ryby jsou však v sousední bosenské Republice Srbské, kde tribunál stále čeká na vydání bývalých srbských vůdců Radovana Karadžiče a Radka Mladiče. Hlavní žalobkyně soudu Carla del Ponteová vyjádřila naději, že oba budou v Haagu do konce letošního roku.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme