Další čínská města vyhlásila nejvyšší stupeň poplachu kvůli smogu

Znečištění ovzduší v Číně se na sváteční dny opět zhoršuje a další města vůbec poprvé sáhla k vyhlášení červeného, nejvyššího stupně poplachu. Metropole Peking ho vyhlásila tento měsíc už dvakrát.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budovy v čínské Šanghaji, jen matně viditelné kvůli silnému smogu

Budovy v čínské Šanghaji, jen matně viditelné kvůli silnému smogu | Zdroj: Reuters

Jak dnes uvedla agentura AP, provincie Šan-tung na východě země vyhlásila nejvyšší smogový poplach od dnešního rána ve čtyřech městech, kde podle předpovědí hrozí, že koncentrace prachových mikročástic bude dosahovat krajně vysokých hodnot po dobu nejméně 24 hodin.

Meteorologické úřady v provincii Che-pej, která je považována za nejznečištěnější v Číně, vyhlásila červený stupeň kvůli smogu už v úterý. Města Sing-tchaj a Chan-tan poté zavedla protismogová opatření včetně zákazu výjezdu poloviny automobilů na silnice.

Tento krok poprvé otestoval Peking během olympijských her v roce 2008, kdy podle číslic na poznávacích značkách vozů směly na silnice vyjíždět jen „sudé“ nebo „liché“ automobily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme