Další důlní neštěstí v Číně si vyžádalo 29 lidských životů

V Číně zahynulo 29 havířů, dalších šest se pohřešuje. Poslední v řadě důlních neštěstí se stalo v jihozápadní provincii Kuej-čou. Čínské doly jsou nejnebezpečnější na světě, jen letos v nich přišlo o život už na čtyři tisíce horníků. Peking navíc varuje, že vzhledem k nadcházejícím zimním měsícům a zvýšené poptávce po uhlí bude tragédií přibývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba - ilustrační foto | Foto: Jiří Hošek

Příčinou neštěstí, ke kterému došlo v obci Na-jung, byl únik plynu. V době tragédie se v podzemí nacházelo na devadesát havířů, zachránit se ale podařilo jen 51 z nich. V Číně umírá v uhelných dolech denně v průměru třináct havířů. Nejhorší letošní neštěstí se stalo v srpnu ve východní provincii Šan-tung, kdy v zatopeném dole zemřelo 181 horníků.

Na vině jsou především špatné bezpečnostní podmínky. Majitelé odmítají investovat do ventilačních a protipožárních zařízení. Navíc vzhledem ke zvyšující se energetické náročnosti země a tím i rostoucí poptávce po uhlí se neustále budují nové doly, zejména ilegální.

Robert Mikoláš, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme